O Slůňatech‎ > ‎

Schůzky

INFORMACE

Před každou schůzkou obdržíte email (obvykle 1-2 dny dopředu), kdy a kde se sejdeme, co má mít Slůně s sebou a kdo má schůzku na starosti. Obvykle se scházíme u kostela sv. Filipa a Jakuba, ale někdy je kvůli přesunům jednodušší se sejít rovnou na autobusové zastávce, jindy nabízíme více variant (např. v 16:00 ve městě nebo 16:20 u klubovny), takže emaily prosím čtěte pravidelně. Pokud chcete dostávat informace ještě na jiný email, než na kterém právě čtete tuto zprávu (např. čte maminka a informace chce i tatínek), klidně nám napište a přidáme si i další adresu do adresáře.

PRŮBĚH SCHŮZKY

Je dobré vědět, že jsme oddílem křesťansky založeným (stejně jako celé naše 6. skautské středisko fungující při farnosti sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně), s čímž je třeba být alespoň srozuměn. Schůzky zahajujeme společnou modlitbou v kostele nebo na jiném pěkném místě, společně poprosíme o hezkou schůzku a poděkujeme, že jsme se spolu mohli sejít. Nevěřící děti nemusejí nic říkat, ale předpokládá se, že s ostatními v tichosti počkají. Poté se pěšky nebo autobusem přesuneme na místo schůzky, hrajeme hry, tvoříme, užíváme si dobrodružství celoroční hry a učíme se novým skautským dovednostem, naše dovádění kolem páté hodiny krátce přeruší svačinka. V šest hodin se s dětmi vracíme ke kostelu, kde schůzku ukončíme společným sloním kýchnutím. (Od klubovny se obvykle vracíme spojem, který je v 18:03 na zastávce Školní, takže u kostela jsme asi v 18:10.)

MÍSTA SCHŮZEK

Snažíme se během našich schůzek poznat co nejvíc koutů Zlína, někdy jsme v okolí centra města, jindy využijeme klubovnu (u konečné autobusu č. 33 na Pasekách), příště objevujeme kouzla Dřevnice na Příluku. Děti se zkrátka mají na co těšit.

Comments