O Slůňatech‎ > ‎

Celoroční hra

2019/2020 - Kačeří příběhy

Kačerov jak hurikán k nám už míří... Tento rok se necháme volně inspirovat Kačeřími příběhy... húú. Pan Kačer.

2018/2019 - Po stopách Leopolda I. Berchtolda

Letos družinky provázejí tři učení knihovníci, Smil Flek z Buchlovic, Pavel Fousek ze Starého Města, František Josef z Ramštejna, kteří nás seznámili s hrabětem Leopoldem I. Berchtoldem. Líčili nám, že tento šlechtic byl v mnoha věcech  výjimečný: zakládal školy, cestoval po světě, znal mnoho cizích jazyků, rozuměl bylinkám, zajímal se o ochranu přírody, pomáhal chudým, zkrátka to byl velký filantrop. Proto nám  knihovníci nabídli, že nás budou celý následující rok doprovázet, a všechna Slůňata společně půjdou „Po stopách Leopolda I. Berchtolda“. Na závěr každé skupince předali dvojici barevných map, které znázorňovaly, co všechno je zapotřebí v následujícím roce  absolvovat, abychom Leopoldovou stezkou úspěšně prošli.

2017/2018 - Ben, Mína, dědeček a babička

Jako vždy nás i letos bude celým rokem doprovázet příběh. Tentokrát budeme objevovat tajemství staré půdy, příběhem nás budou provázet děti Ben a Mína a jejich prarodiče. Slůňata se budou během roku seznamovat se zvyky, svátky a tradicemi, které slavíme nebo je slavili naši předkové.
Ben a Mína jsou děti asi ve věku Slůňat, o prázdninách byly u babičky a dědečka, a protože už jsou docela velcí, nechali je poprvé hrát si samotné na půdě. Dříve tam vůbec nesměly, takže to pro ně bylo veliké dobrodružství. Našly tam mnoho starých věcí, třeba kalendář, fotoalbum, truhlu s oblečením, ve které byl kroj... Některé z těch věcí vůbec neznaly, snažily se přijít na to, k čemu slouží, u některých se jim to podařilo a s některými jim museli poradit babička a dědeček. Ti se při vysvětlování kolikrát tak rozpovídali, že Ben s Mínou je museli skoro prosit, aby si trochu vyprávění nechali na druhý den, protože už jsou moc unavení a chtějí jít spát. Babička s dědou rádi vzpomínali na to, jak se kdysi slavili různé svátky a slavnosti, učili děti hry, které sami hráli jako malí a zpívali s nimi písničky, které už dnes v rádiu neuslyšíte. Poklad na půdě představoval tolik dobrodružství, že ho děti s babičkou a dědou nestihli přes léto prozkoumat a kdoví, jestli jim na to bude stačit celý školní rok...

2016/2017 - Ronja

Motivační hra Slůňat pro letošní skautský rok je Ronja, dcera loupežníka. Letos je skautskými radovánkami provází Ronja a Birk, to jsou hlavní postavy filmu Ronja, dcera loupežníka. Rodinný švédsko-norský snímek byl v roce 1984 zfilmován podle stejnojmenné knihy Astrid Lindgrenové, kterou proslavila její Pipi Dlouhá punčocha. Slůňata budou spolu s Ronjou a Birkem poznávat nástrahy lesa, kamarádit se se skřítky a učit se žít v souladu s přírodou. V současné době máme 34 členů ve věku od 5 do 7 let a další zájemci se zapisují do pořadníku. Vedoucími jsou již „odrostlí“ skauti a aktivní rodiče. Kromě pravidelných schůzek, které probíhají ve středu a ve čtvrtek, se 17. listopadu chystá celodenní výlet na Lukov a přesně o měsíc později budeme s dětmi už podruhé zdobit vánoční stromeček pro zvířátka.

2015/2016 - Willy Fog

V minulém roce doprovázeli nejmladší skauti Willyho Foga na jeho cestě kolem světa. Netrvalo to jako ve filmu 80 dní, ale od září až do června s ním cestovali každý týden za dobrodružstvím, které jim otevíralo dveře na jiné kontinenty.

2014/2015 - Krakonoš

Krkonošské pohádky, Krakonoš, Sojka, Trautenberg a Slůňata.

2013/2014 - Noe

Noe.
Comments